Xerox este o companie prezenta in peste 180 de tari, cu peste 140.000 de angajati la nivel global.

Compania este prezentă în România încă din 1968. Datorită marelui succes pe piață al firmei Xerox, inclusiv în România, cuvântul se mai folosește în română și în sensul general de copiator (mașină de copiat), chiar și pentru aparate de la alte companii.

Cerinta

  • Abilitati excelente de comunicare in limba italiana
  • Dorinta si capacitatea de a invata rapid informatii despre produsele si serviciile companiei client
  • Creativitate si orientarea catre rezultate;
  • Comunicare de impact si orientare spre solutii;
  • Capacitatea de a lucra intr-un mediu in schimbare;
  • Atitudine pozitiva, spirit de echipa si placerea de a lucra cu clientii;
  • Experienta in domeniu ar putea reprezenta un avantaj.
  • Cunostinte de utilizare a calculatorului

banner_job

Responsabilitati

  • Promovarea ofertelor speciale si vanzarea prin telefon a serviciilor si produselor companiei conform procedurilor
  • Contacteaza telefonic potentialii clienti si identifica, in cadrul apelului telefonic, nevoile reale ale clientului cu scopul de a propune spre vanzare produse si servicii care se potrivesc nevoilor exprimate de acestia
  • Inregistreaza in baza de date rezultatele apelului telefonic efectuat si actiunile viitoare in legatura cu clientul respectiv

Alte informatii

  • Pachet de beneficii avantajos cu un sistem de bonusare pe masura rezultatelor tale plus un sistem de evaluare periodica
  • Posibilitatea de dezvoltare a carierei prin acces la oportunitati interne, training-uri periodice, feedback si coaching din partea responsabililor directi
  • Avantaje si discounturi la anumite servicii precum:Sali de sport,magazine aflate in parteneriat
  • Asigurare de viata si abonament medical
  • O echipa unita si animata de mediul dinamic cu numeroase oportunitati de cariera intr-o companie multinationala
  • Un program de lucru construit pe baza nevoilor candidatului ideal
  • Desfasurarea activitatii intr-o echipa tanara si profesionista, intr-o locatie cu cele mai bune dotari

Agent Servicii Clienti Front Office la Xerox este un job care iti poate aduce o pozitie importanta in cadrul unei dintre firmele de top din I.T. la nivel mondial.