Data adaugare anunt Designer Vestimentar la dames.ro – 11 ianuarie 2017. Aveti in vedere acest lucru atunci cand trimiteti aplicatia pentru job!

Ești pasionat de fascinanta lume a modei? Vrei să-ți folosești creativitatea și cunoștințele pentru a stabili tendințele sezonului următor? Vino în echipa noastră și hai să creăm eleganță împreună.

Detalii Designer Vestimentar la dames.ro

Candidatul ideal

  • studii de specialitate în designul vestimentar;
  • experiență în creația vestimentară pentru femei;
  • talent și imaginație orientate spre creația vestimentară;
  • persoană organizată, atentă la detalii;
  • persoană creativă, gândire independentă;
  • foarte bune abilități de comunicare și de lucru în echipă;
  • abilitatea de a lucra cu termene limită;

Descrierea jobului

  • Creează in permanență modele noi, oferă idei și soluții comerciale prin modelele create;
  • Se informează permanent despre tendințele din lumea modei (internet, reviste de specialitate, parteneri)
  • Participă la sesiunile de probă;
  • Propune țesături și accesorii pentru modelele create;
  • Lucrează în strânsă legătură cu celelalte departamente în vederea realizării unei noi colecții;

Contact Designer Vestimentar la dames.ro

Dacă vrei să faci parte din echipa noastră, așteptăm CV-ul tău pe ciobotaru@allcioinvest.ro sau contactează-ne la numărul de telefon 0766466911.

Pentru mai multe detalii acceseaza postarea originala din grupul joburi pentru tineri Iasi sau pe pagina oficiala dames.ro